Recepty

Tvarohom plnené čoko-muffky

Tvarohové veci sa u mňa momentálne tešia veľkej obľube. Úplne som prepadla tej jemnej, ľahko kyselkavej chuti, ktorá sa dá kadejako kombinovať. A keďže zbožňujem čokoládové veci…
Po neodolateľných mramorových brownies to pýtalo muffinky s prekvapením vnútri.
Nie som si istá, či má význam opisovať, aké sú muffiny jemnučké, priam až krehké, a náplň ich posúva vyššie a prepája všetky chute. Sú vynikajúce a je zbytočné o tom dokola písať. :)


Na cesto potrebujeme:
100 g čokolády
190 g hladkej múky
1 lyžička sódy
štipka soli
80 g kryštálového cukru
60 ml oleja
1 veľké vajce
250 ml mlieka
Na náplň potrebujeme:
250 g hladkého tvarohu
2 plnšie lyžice práškového cukru
štipka soli
1 vajce

 

 

Postup:
Čokoládu nasekáme na menšie kúsky, nasypeme ich do misky vhodnej do mikrovlnky a zohrejeme ich pol minútu. Takto zmäknutú čokoládu rozmiešame dohladka – ak ešte nie je rozpustená, dáme ju zohriať ešte na pár sekúnd.

Vo veľkej miske mixérom zmiešame cukor, olej a vajce, kým sa všetko dobre nepremieša. Postupne pridáme vychladnutú čokoládu. Striedavo primiešavame mlieko a suchú zmes – múku, sódu a soľ.

Tvarohovú náplň pripravíme vymiešaním tvarohu, cukru, soli a vajíčka.

Do každého košíčka nalejeme lyžicu cesta – trochu ho obtrieme o kraje, aby z cesta vznikla akási mištička. Do stredu potom jemne dáme lyžičku tvarohovej zmesi a opatrne ju zalejeme cestom tak, aby nám odvrchu zostal ešte čistý priestor.

Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 °C cca 23 minút. Na ešte teplé muffiny môžme dať nasekanú čokoládu alebo čokoládové kvapôčky, ktoré, keď sa roztopia, rozotrieme.

tvarohom-plnene-coko-muffky_3
tvarohom-plnene-coko-muffky_2

Môže sa vám páčiť