Recepty

Mramorové brownies s tvarohom

Mramorové vylepšenia sú u nás v rodine dosť populárne. Napríklad bratovou špecialitou sú mramorové vafle, u mňa to vyhrávajú muffiny.
V poslednej dobe som veľmi obľúbila tvaroh, pretože je chutný, jemný, ľahko sa kombinuje a je skvelou substitúciou. Poháre, muffinové krémy, cheesecake… a tieto brownies!
Ani tento raz to nebolo inak a každá sekunda prípravy a pečenia bola pre mňa hotovým utrpením.
Ich chutnosť zhodnotím tak, že jedným kúskom to len začne, nie že skončí. Na druhý deň sú rovnako úžasné, nie sú „suché“, ako mi pri niektorých koláčoch príde. 

Na čokoládovú časť potrebujeme:
65 g masla
100 g horkej/mliečnej čokolády
1/3 hrnčeka kryštálového cukru
2 vajcia
2/3 hrnčeka hladkej múky
1/2 lyžičky prášku do pečiva
štipka soli
Na tvarohovú časť potrebujeme:
250 g hladkého tvarohu
1/5 hrnčeka kryštálového cukru
1 vajce
50 g bielej čokolády

 


Postup:

V stredne veľkej miske zmiešame tvaroh s cukrom, vajcom a nasekanou čokoládou.

Sklenenú alebo nerezovú misku položíme na hrniec s vriacou vodou – keď už chvíľu vrie, vypneme plameň. V tejto miske necháme rozpustiť maslo a nalámanú čokoládu. Do úplne rozpustenej čokoládovej zmesi zamiešame cukor a po jednom aj vajcia – dávame pozor, aby bola zmes vychladnutejšia, inak by sa vajcia zrazili.

V inej miske zmiešame múku, prášok do pečiva a soľ. Suchú zmes po častiach zamiešame do čokoládovej.

2/3 čokoládového cesta rovnomerne rozotrieme na pekáč (cca 26 x 26 cm) vystlaným papierom na pečenie (aj po bokoch). Naň lyžicou jemne rozdelíme tvarohovú zmes a na ňu rozložíme kôpky zbytku čokoládového cesta. Príborovým nožíkom vytvoríme mramorový vzor – môžme tvoriť rovnobežky alebo špirálovito prejsť nožom celý pekáč. S týmto záverečným „miešaním“ to však nepreháňame, aby boli viditeľné obe vrstvy a až tak sa nepomiešali.

Na vrch môžme pohádzať čokoládové kvapôčky alebo malé kocky nakrájanej čokolády. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175 °C 24 – 28 minút.

Po upečení necháme vychladnúť, pokrájame na štvorce a podávame.

mramorove-brownies-s-tvarohom-4

mramorove-brownies-s-tvarohom-1
mramorove-brownies-s-tvarohom-3

Môže sa vám páčiť

  • Brownies so snehom ako lahodná obmena klasiky - Tina
    16. augusta 2021 at 15:57

    […] Nuž, ale nedalo sa inak, klasické brownies sú už raz také. Tieto sú zo štyroch vajec, tu idú vlastne 3, do týchto idú dve, ale aj dva banány, ktoré ich do istej miery […]