Recepty

Smoothie miska I


Pred časom som sa navnadila na trochu zdravšiu vlnu. Teda, dezertíkov sa nevzdám, len som si povedala, že musím do jedálnička zahrnúť viac zeleniny a ovocia a niežeby som ich jedla málo, jednoducho som chcela pridať ešte niečo viac. Nech je to farebné, nech to na mňa z taniera či misky kričí.
Ešte pred nejakým časom sme zvykli robiť smoothies každý deň, no potom sme od tohto zvyku trochu upustili a tento krémový nápoj sme si pripravili skôr príležitostne. A tak som sa k nemu vrátila znova, aby som využila a ocenila jeho jednoduchosť, chutnosť a praktickosť!
Dať podspodok vločky a vôbec, naliať smoothie do misky, to posúva na úplne iný level. Osobne, viac mi asi chutí práve táto verzia. Čo som si veľmi obľúbila, je navrstviť vločky a smoothie do zaváraninového pohára a pripraviť si tak obed do práce. Neuveriteľne osviežujúce a zasýti ma to do večera. Teplý obed to nie je, no nie som dvakrát veľký fanúšik mikrovlnkou zohrievaného jedla a ani veľmi reštauračného. A na pizzi sa žiť nedá. Preto mi táto alternatíva padla úplne vhod.
Bez raňajok nemôžem existovať. Začať ráno takýmto niečím, čo navyše lahodí aj môjmu oku, je všetko, čo si na tanieri môžem priať.

Tu je moja najobľúbenejšia verzia – so špenátom.


Potrebujeme:
2 hrste čerstvého špenátu
1 hrsť orechov
1 väčší banán
1 jablko
4 jahody
1 lyžička medu
kvapka olivového oleja
3 lyžice bieleho jogurtu
ovsené vločky a brusnice

Postup:
Umytý špenát a jahody, orechy, poprelamovaný banán, jablko bez jadrinca rozmixujeme spolu s medom, olejom a jogurtom.

Na spodok misky nasypeme ovsené vločky (asi 1 1/2 cm do výšky) a na ne nalejeme rozmixovanú smoothie zmes.

Vrch ozdobíme kolieskami banána, vločkami, nasekanými orieškami a brusnicami.

Tip: Čerstvé suroviny môžeme nahradiť aj mrazenými. Pred mixovaním ich len necháme pár minút „povoliť“ v mixéri.

smoothie-miska-I_4

smoothie-miska-I_3

smoothie-miska-I_2

Môže sa vám páčiť